fbq('track', 'AddToCart'); fbq('track', 'ViewContent'); fbq('track', 'Purchase', {value: 0.00, currency: 'USD'}); x
Blog

Bağırsak Sağlığını Desteklemenin Yolları

24 Mayıs 2024
Bağırsak Sağlığını Desteklemenin Yolları

Bağırsaklar, genel vücut sağlığı için en önemli bölgedir. Sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmak, birçok rahatsızlığın önüne geçmeye yardımcıdır. Bağırsak sağlığı için atılabilecek adımların en başında beslenme gelmektedir. Doğru besinler ve takviyelerle daha iyi bir sindirim sistemine sahip olunabilir. Peki bağırsakları çalıştıran gıdalar nelerdir?

Kas Kütlesi Nedir ve Nasıl Arttırılır ?

09 Mayıs 2024
Kas Kütlesi Nedir ve Nasıl Arttırılır ?

Kas miktarı, daha sağlıklı ve dinç bir vücut için oldukça önemlidir. Vücuttaki yağ miktarı azaltılırken aynı zamanda kas miktarının korunması da sağlık için dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Genellikle hızlı veya sağlıksız yollarla verilen kilolarda kas kütlesinde önemli kayıplar gözlemlenmektedir. Bu durum kişinin güçten düşmesinin yanında çeşitli sağlık sorunları ve günlük hayatı olumsuz etkileyecek sonuçları da beraberinde getirmektedir. Peki vücuttaki kas miktarı nasıl artar veya korunur?

Guarana Nedir? Faydaları Nelerdir?

09 Mayıs 2024
Guarana Nedir? Faydaları Nelerdir?

Güney Amerika’da yetişen bir bitki olan Guarana bitkisi günümüzde birçok ürün içerisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Guarana bitkisi, hem tohumlarının çoğunlukla bitki çayı olmak üzere çeşitli ürünlerin içerisinde hem de bitkinin kendisinden yapılan kahve olmak üzere birçok farklı şekilde tüketilmektedir. Yüzyıllardır Brezilya’da yerli halk tarafından tüketilen bu bitki günümüzde neredeyse bütün dünyada tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.

İnositol Nedir ?

30 Nisan 2024
İnositol Nedir ?

B kompleks vitamini olarak da bilinen inositol, bir şeker çeşididir. Vücutta önemli görevleri olan bu madde özellikle hücre zarının yapı taşı olarak görev almasıyla bilinmektedir. Peki inositol ne için kullanılır?

Yaşlanmayı Geciktiren Protein; Kolajen

25 Mart 2024
Yaşlanmayı Geciktiren Protein; Kolajen

Kolajen Nedir?

Bir protein türü olan Kolajen, vücudun yapı taşlarından bir tanesidir. Vücutta en çok bulunan protein türüdür. Bağ dokusu hücrelerinin üretimiyle salgılanan kolajen maddesi cilt, kas, bağ doku ve kemik gibi önemli bölgelerde görev almaktadır. Esneklik sağlamasıyla da bilinen bu madde cildin daha genç bir görünüme sahip olmasına da yardımcı olmaktadır. Peki kolajen ne için kullanılır, faydaları nelerdir?

Yağ Yakmak İçin Nasıl Beslenilmelidir ?

21 Mart 2024
Yağ Yakmak İçin Nasıl Beslenilmelidir ?

Yağ Yakımı

Beslenme düzeni, vücut sağlığı ve kilo kontrolü için oldukça önemli bir etkendir. Sağlığı ve kilo alıp vermeyi etkileyen; uyku, ilaç kullanımı ve ruh hali gibi durumlar birer faktör olsa da en önemli bileşen alınan besinler ve bu besinlerin değerleridir, Bu sebeple alınan besinlerin ne olduğu kadar ne kadar olduğu ve kalitesi de önemlidir. Kilo kontrolü dışında kilo vermek için de vücuttaki yağın yakımı ve kas artışı gibi konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Peki vücuttaki yağı yakmanın yolları nelerdir ve yağ yakma için beslenme değişiklik gösterir mi?

Bağırsak Sağlığına Yararlı 5 Besin Kaynağı

11 Mart 2024
Bağırsak Sağlığına Yararlı 5 Besin Kaynağı

Sağlık için en önemli bölgelerden bir tanesi olan bağırsaklar, sağlığına dikkat edilmesi gereken bölgelerdir. Bağırsaklar ne kadar sağlıklıysa aslında vücut da o kadar sağlıklı olur denilebilir. Bu sebeple dikkat edilmemesi sonucu oluşabilecek bağırsak hastalıkları oldukça tehlikeli olabilmektedir. Peki bağırsakları korumak ve desteklemek için neler yapılabilir? Bağırsakları desteklemek ve sistemin sağlıklı işleyişine katkı sağlamak için tüketilebilecek bazı besinler bulunmaktadır. Çünkü beslenme bu bölgeyi etkileyen en önemli faktördür.

Karahindiba'nın Faydaları Nelerdir

21 Şubat 2024
Karahindiba'nın Faydaları Nelerdir

  Kökleri ve yaprakları sıklıkla tüketilen karahindiba bitkisi, genellikle yabani bir ot olarak bilinmektedir. Papatyagiller familyasına ait olan bu bitki birçok besin değeri açısından oldukça zengindir. Geleneksel uygulamalarda uzun yıllar boyunca sıklıkla tercih edilmiştir. Sarı çiçekleri ve köklerinin kaynatılarak kullanımının yanında toz haline getirilerek de tüketilmektedir. Peki karahindiba nedir ve nasıl etkileri bulunmaktadır?

Vücuttaki Ödemden Kurtulmanın 5 Yolu

20 Şubat 2024
Vücuttaki Ödemden Kurtulmanın 5 Yolu

Vücuttaki Ödemden Kurtulmanın 5 Yolu

Vücutta sıvı birikmesi olarak tanımlanan ödem, suyun tutulmasına sebep olan gıdaların fazla tüketilmesiyle ortaya çıkmaktadır. Ödem oluşmasında en büyük etken beslenme şeklidir. Aynı zamanda az su tüketmek deödem oluşumu için önemli bir faktördür. Peki ödem oluşması nasıl engellenir ve ödem nasıl atılır?

Göz Sağlığını Korumak

08 Şubat 2024
Göz Sağlığını Korumak

Gözler, insan sağlığında en dikkat edilmesi gereken bölgelerden bir tanesidir. Oldukça hassas olan bu bölgenin düzenli muayene ve düzgün beslenme gibi basit yollarla sağlığı korunabilir. Koruma ve destekleme yöntemleri bulunan göz sağlığı için vitamin de kullanılan bir yöntemdir. Peki göz sağlığını korumak için neler yapılabilir?

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.